sz01.jpg sz02.jpg sz03.jpg

Stomatologia zachowawcza

....z niej każdy nas korzysta najczęściej. Zajmuje się odbudową utraconych tkanek zęba na skutek procesu próchnicowego, starcia, czy urazu zębów.

Próchnica to proces patologiczny wywołany przez bakterie kwasotwórcze przetwarzające cukry pochodzące z pokarmów na kwasy. Następstwem tego jest odwapnienie i rozpad tkanek twardych zęba. Początkowym sygnałem  i objawem tworzącej się próchnicy jest plama biała lub brunatna na powierzchni szkliwa. W miarę postępu procesu dochodzi do objęcia zmianami próchnicowymi głębszych warstw, co z czasem może doprowadzić do zapalenia miazgi (najbardziej wewnętrznej, unerwionej części zęba). W związku z tym, że nie zawsze obecności ubytku w zębie towarzyszą dolegliwości bólowe, warto skonsultować się ze swoim stomatologiem, który zbada uzębienie, oceni zmianę i wdroży odpowiednie postępowanie.

Leczenie sprowadza się do całkowitego usunięcia zainfekowanych tkanek zęba i zastąpienia ich wypełnieniem. Dysponując szerokim wyborem najnowocześniejszych materiałów jesteśmy w stanie odbudować kształt zęba z zachowaniem funkcji i estetyki poprzez dobór idealnego koloru wypełnienia zgodnego z własnym kolorem zęba.

 

Cdent Stomatologia   tel: 797 392 440   e-mail: cdent@cdent.pl