profilaktyka01.jpg profilaktyka02.jpg profilaktyka03.jpg

Profilaktyka

Zabiegi z zakresu profilaktyki mają za zadanie zmniejszenie częstości i intensywności próchnicy u dzieci i młodzieży. Każdy z nas może wpływać na  strukturę zęba poprzez prawidłowe żywienie, prawidłowe szczotkowanie oraz stosowanie związków fluoru obecnego chociażby w pastach do zębów. Warto zgłaszać się na regularne kontrole stomatologiczne,  którym towarzyszyć będą zabiegi higienizacyjne mające na celu likwidacje płytki oraz kamienia nazębnego.

Polecanymi zabiegami wszystkim dzieciom w naszym gabinecie jest lakierowanie zębów lakierami fluorkowymi oraz  izolowanie powierzchni zębów szczególnie predysponujących do próchnicy przez uszczelnienie bruzd  i szczelin  na ich powierzchni (lakowanie). Zabiegi  są  bezbolesne i chętnie akceptowane przez dzieci.

Ważne aby każdy rodzic kontrolował wymianę zębów mlecznych na stałe u dziecka oraz wyrzynanie szczególnie zębów trzonowych stałych (ukażą się za ostatnimi zębami mlecznymi). Najlepszym jednak sposobem na nieprzegapienie tego momentu są wizyty kontrolne co 6 miesięcy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja Pociecha otoczona jest najlepszą opieką, a jej zęby są zdrowe oraz odpowiednio zabezpieczone przed procesem próchnicowym.

Pamiętaj... lepiej zapobiegać niż leczyć!

Cdent Stomatologia   tel: 797 392 440   e-mail: cdent@cdent.pl